پرتال شرکت برق منطقه‌ای مازندران

/ زیر سایت ها / حوزه مدیرعامل / هیأت مدیره، مدیر عامل و حسابرسی داخلی / سامانه ارتباط با مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان

سامانه ارتباط با مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان

شما میتوانید از طریق فرم زیر پیام خود را مستقیما به مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان ارسال نموده و توسط کد رهگیری دریافت شده نسبت به پیگیری پیام خود اقدام فرمایید.

 • در صورت درج آدرس ایمیل صحیح، پاسخ مدیرعامل برای شما ارسال خواهد گردید.

 • سوالات و موارد پرتکرار دارای کاربرد عمومی در همین صفحه به همراه پاسخ منتشر میگردد، لذا قبل از ارسال سوال جدید لطفا پرسش و پاسخ ها و توضیحات این صفحه را مطالعه نمایید.

 • لطفا توجه فرمایید:

  صنعت برق کشور شامل سه بخش می‌باشد: 1. تولید 2. انتقال 3. توزیع

  متولی بخش تولید، شرکت مادر تخصصی تولید و متولی بخش انتقال، شرکتهای برق منطقه‌ای و متولی بخش توزیع، شرکتهای توزیع نیروی برق می‌باشند. مشکل فعلی بوجود آمده در صنعت برق مربوط به بخش تولید می‌باشد که عمده دلایل آن خارج از حوزه مدیریت صنعت برق قرار دارد. از جمله افزایش فوق‌العاده دمای هوا و شروع فصل گرما در فروردین و تداوم گرما باعث افزایش بار سرمایشی گردیده است.

  از طرفی به جهت کاهش نزولات جوی، آب پشت سد نیروگاه‌های کشور تنزل یافت که این امر عملا بخشی زیادی از تولید برق را متوقف نمود که عوامل فوق متاسفانه وضعیت صنعت برق کشور را به بحران کشید.

  بر اساس آخرین آمار و اطلاعات، ظرفیت نصب‌شده نیروگاهی ایران به ۸۰ هزار مگاوات رسیده است اما با توجه به اینکه نزولات آسمانی در نیمه دوم سال گذشته در مناطق مختلف به ویژه مناطقی که دارای نیروگاه برق‌آبی وجود دارد کاهش چشمگیری پیدا کرده است، برای تابستان امسال حدود ۳۰ درصد ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق‌آبی را از دست دادیم.

      همانطوریکه که مسئولان بارها در ماه‌های اخیر اعلام کرده‌اند، برای تابستان امسال امکان استفاده از پتانسیل کامل نیروگاه‌های برق‌آبی وجود ندارد، به گونه‌ای که در پیک مصرف تابستان سال گذشته حدود ۹۳۰۰ مگاوات تولید برق‌آبی داشته‌ایم در صورتی که کاهش نزولات جوی باعث شده این ظرفیت در تابستان امسال به شدت کاهش پیدا کند و  ۵۰۰۰  مگاوات کمبود را در بخش نیروگاه‌های برق‌آبی داشته باشیم.

  در نتیجه خشکسالی‌ها، کمبود آب برای تولید برق، افزایش زودهنگام دما و استخراج غیرقانونی رمزارز‌ها موجب شد تا برخلاف تمامی سال‌های گذشته رشد نیاز مصرف به حدود 1/15 درصد برسد. در سال ۹۹ حداکثر نیاز مصرف 58250  مگاوات بود که در سال جاری به 67013  مگاوات رسیده است.

  لازم بذکر است:  ۹ درصد افزایش مصرف برق مربوط به دستگاه‌های سرمایشی، ۲ هزار مگاوات مربوط به دستگاه‌های استخراج رمزارز، ۲ هزار مگاوات مربوطه به رشد مصرف در صنایع بزرگ و افزایش یک میلیون مشترک سالانه و اندکی مربوط به مصرف چاه‌های کشاورزی بوده است.

 • با توجه به قانون استقلال شرکتهای توزیع، لطفا درمورد [ضعف ولتاژ، درخواست روشنایی و انشعاب برق، صورت حسابهای برق و سایر موارد مربوط به مشترکین خانگی و تجاری] با شرکتهای توزیع و یا امورهای توزیع برق شهرستانها مکاتبه و یا به آدرس اینترنتی maztozi.ir مراجعه فرمائید.

 • جذب نیروی انسانی در شرکت های تابعه وزارت نیرو (شرکتهای دولتی) صرفاً از طریق شرکت در آزمون سراسری و مصاحبه امکان پذیر می باشد و اطلاع رسانی آزمون های استخدامی وزارت نیرو صرفاً از طریق سایت azmoon-niroo.ir انجام میگردد. لذا به دلیل حجم زیاد درخواست های اشتغال، پاسخگویی به این درخواست ها امکانپذیر نمی باشد.

 • اطلاعات شخصی شما کاملا محرمانه باقی مانده و هیچ شخص ثالث حقیقی یا حقوقی به آن دسترسی نخواهد داشت.


نمونه فرم تکمیل شده