پرتال شرکت برق منطقه‌ای مازندران

/ زیر سایت ها / حوزه مدیرعامل / پایگاه خبری روابط عمومی / اخبار و رویدادها / ضرورت هم افزایی دستگاه های اجرایی در برخورد با مراکز غیرقانونی تولید رمز ارز

ضرورت هم افزایی دستگاه های اجرایی در برخورد با مراکز غیرقانونی تولید رمز ارز

اخبار و رویدادها
1400/05/02 - 08:36
ضرورت هم افزایی دستگاه های اجرایی در برخورد با مراکز غیرقانونی تولید رمز ارز

مدیر عامل برق منطقه ای مازندران و گلستان تأکید کرد؛

ضرورت هم افزایی دستگاه های اجرایی در برخورد با مراکز غیرقانونی تولید رمز ارز

مهندس افضلی، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان در جلسه بررسی اقدامات هماهنگی اجرایی در شناسایی، ضبط و کشف دستگاه های استخراج رمز ارز غیرمجاز که با حضور مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری، دادستانی استان، سرپرست شرکت توزیع برق مازندران، مدیر دفتر حراست توزیع برق، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری و  نمایندگان ناجا و به میزبانی شرکت برق منطقه ای مازندران برگزار شد، خواستار همکاری و مشارکت گسترده همه دستگاه‌های اجرایی و همچنین شهروندان استان در برخورد با مراکزغیرقانونی تولید رمز ارز در سطح استان شد.

مهندس افضلی با اشاره به خاموشی های امسال، گفت: متأسفانه کاهش بارندگی، افزایش دمای هوا و همچنین استخراج غیر مجاز رمز ارزها موجب شده تا امسال شاهد خاموشی در سطح شهرها باشیم.

وی با بیان این که خوشبختانه تاکنون با همکاری و تعامل همه دستگاه های ذی ربط، اقدامات مؤثری در شناسایی، کشف و ضبط دستگاه های استخراج رمز امر غیر مجاز در سطح استان صورت گرفته است، افزود: به طور حتم تقویت این تعامل و همکاری می تواند در افزایش کشفیات این بخش اثرگذار باشد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان، پایین بودن نرخ تعرفه برق مصرفی را از دلایل مستعد بودن جهت فعالیت های غیرقانونی تولید رمز ارزها عنوان کرد و گفت: مقابله و مبارزه با رمز ارزهای غیر مجاز نیازمند مشارکت و همکاری همه شهروندان و بهره گیری از ظرفیت های دستگاه های اجرایی درسطح استان است.

مهندس افضلی با اشاره به این که امروزه شاهد گسترش  بهره گیری از ماینرها به عنوان یک وسیله پر مصرف و غیرمجاز درسطح جامعه هستیم، ادامه داد: فعالیت غیر مجاز دستگاه های استخراج رمز ارز باعث بروز افت ولتاژ برق و در نتیجه آسیب به لوازم برقی شهروندان و تجهیزات توزیع برق نیز می شود.

وی با بیان این که همه ما در حفظ و صیانت از بیت المال و حقوق مردم مسؤول هستیم، تصریح کرد: در همین راستا برخورد قانونی با کسانی که با استخراج غیرمجاز رمز ارز موجب خسارت به صنعت برق می شوند در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: به طور حتم با همکاری دستگاه های اجرایی و مشارکت کلیه مردم  می توانیم مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز را شناسایی کرده و ضمن برخوردبا سوء استفاده کنندگان، ازبیت المال نیز صیانت کنیم.

افضلی با اشاره به این که بر اساس قانون، همه دستگاه های استخراج رمز ارز مجاز تا پایان شهریور ماه باید خارج از مدار باشند، تصریح کرد: همه تلاش خود را برای شناسایی، کشف و ضبط دستگاه های استخراج رمز ارز غیر مجاز در سطح استان به کار خواهیم گرفت.

مدیر عامل برق منطقه ای مازندران و گلستان با بیان این که همه دغدغه مسؤولان صنعت برق، کاهش خاموشی ها در سطح استان است، خاطرنشان کرد: به طور حتم این دغدغه با همکاری بیشتر مردم در کاهش مصرف برق در زمان پیک محقق خواهد شد.

وی با اشاره به این که فعالیت دستگاه های استخراج رمز ارز غیر مجاز، خسارت های سنگینی را به شبکه های انتقال برق وارد خواهد کرد، بیان داشت: برخورد قانونی و قاطع با این افراد به طور جد در دستور کار نهادها و دستگاه های مربوط با این موضوع است.

همچنین با بیان این که همکاری مردم در شناسایی، کشف و ضبط دستگاه های استخراج غیرمجاز رمزارز بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: با همکاری دادستانی و نیروهای انتظامی، برخورد با فعالان غیر مجاز در این خصوص تشدید خواهد شد.

لذا امیدواریم مردم فهیم استان با عمل به وظیفه قانونی و اجتماعی خود ما را در شناسایی، کشف و ضبط فعالان غیر مجاز این بخش همراهی کنند.

          

بازدید: 444