/ زیر سایت ها / حوزه مدیرعامل / پایگاه خبری روابط عمومی / اخبار و رویدادها / طرح های صنعت برق مازندران افتتاح شد

طرح های صنعت برق مازندران افتتاح شد

اخبار و رویدادها
1399/10/13 - 11:18
طرح های صنعت برق مازندران افتتاح شد

طرح‌های صنعت برق استان مازندران همزمان با سی‌وچهارمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.


به‌گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان، این پروژه‌ها با ارائه گزارش «محمدحسن متولی‌زاده» مدیرعامل توانیر با دستور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.
طرح‌های صنعت برق مازندران شامل پنج طرح نیروگاهی در مقیاس کوچک در شهرهای چمستان نور، بندر امیر آباد، گتاب بابل و بابلسر و بقیه نیز شامل نصب ترانس دوم پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت نوشهر به ظرفیت ۱۶۰ مگاولت آمپر و خطوط ۶۳ کیلوولت ارتباطی، افزایش ظرفیت پست انتقال دریاسر از ۲۵۰ مگاوات آمپر به ۳۶۰ مگاولت آمپر با جایگزینی ۲ دستگاه ترانسفورماتور ۱۸۰ مگاولت آمپر، طرح جایگزینی هادی پرظرفیت با هادی  ۶۳ کیلوولت موجود خط دریاسر- فریدونکنار به طول هفت کیلومتر و احداث یک بی ۶۳ کیلوولت و تکمیل ضلع چهارم آرایش مربع پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت "علمده" است.

برای ساخت و تکمیل این طرح‌ها بیش از شش هزار و ۶۴۳ میلیارد ریال هزینه صورت پذیرفته است


کاهش آلودگی بالاتر از عدد استاندارد نسبت به نیروگاه‌های بزرگ، حفظ زمین‌های طبیعی و کشاورزی، کاهش مصرف گاز برای چرخاندن ژنراتورها در حد نیاز به گاز خانگی، تولید و مصرف در محل و نیاز به سرمایه گذاری اندک از مزیت‌های نیروگاه‌های مقیاس کوچک است.

با بهره برداری از این پنج نیروگاه ۶۲ مگاوات برق تولید می‌شود.

 

بازدید: 225