حضور مدیرعامل برق منطقه ای مازندران و گلستان در صدا و سیمای مازندران

اخبار و رویدادها
1398/11/15 - 08:03
توسط: علی فلاح

مهندس افضلی مدیر عامل برق منطقه ای مازندران و گلستان با حضور در برنامه صبح صدا و سیمای مازندران به تشریح عملکرد و اقدامات این شرکت پرداخت و گفت :

در حال حاضر 3 نیروگاه بزرگ در نکا، نوشهر و علی آباد در حال تولید است و 15 نیروگاه تولید پراکنده با تولید 250 مگاوات در منطقه داریم و کلا 3750 مگاوات ظرفیت منصوبه نیروگاهی دو استان است و 152 ایستگاه،400، 230 و 63 کیلوولت داریم که این ایستگاه ها انرژی تولیدی را از نیروگاه به شبکه های توزیع انتقال می دهند.

وی ادامه داد: شبکه استان به شبکه استانهای خراسان، تهران، البرز وگیلان و کشور ترکمنستان متصل می باشد.

 در سالجاری 460 میلیارد تومان پروژه انتقال و فوق توزیع را به بهره برداری رساندیم که بخشی از آن را در هفته دولت افتتاح  نمودیم و 13 پروزه انتقال و فوق توزیع را در دهه فجر با اعتباری بالغ بر 306 میلیارد تومان افتتاح خواهیم کرد.

و 2 نیروگاه مولد مقیاس کوچک که توسط سرمایه گذاران خارجی و داخلی با سرمایه گذاری 410 میلیارد تومان انجام شده در دهه مبارک فجر افتتاح خواهیم کرد.

مهندس افضلی گفت در بخش توسعه نیروگاهی 2 واحد 160 مگاواتی در نکا و150 مگاوات در نوشهر در دست اجرا داریم  و بزودی یک نیروگاه 500 مگاواتی در منطقه سرخرود محمودآباد توسط مقام عالی وزارت نیرو کلنگ زنی خواهد شد.

 وی افزود در بخش بهره برداری از نیروگاه های تولید پراکنده در کشور رتبه اول را داریم.

مهندس افضلی با اشاره با اقدامات پدافند غیر عامل گفت: با ساخت نیروگاه های تولید پراکنده در نقاط مختلف استانهای مازندران و گلستان اقدامات خوبی در پدافند غیر عامل انجام شده است.

وی در خصوص مدیریت مصرف گفت: با اقدامات انجام گرفته و همکاری مردم خوشبختانه توانستیم از پیک بار در ایام تابستان سالجاری با موفقیت عبور کنیم.

بازدید: 318