خانه arrow اخبار arrow اخبار برق مازندران arrow اخبار برق مازندران و گلستان arrow چهارمين جشنواره و نمایشگاه صنعت آب و برق مازندران گشایش يافت  
چهارمين جشنواره و نمایشگاه صنعت آب و برق مازندران گشایش يافت چاپ ارسال به دوست

 چهارمین جشنواره ونمایشگاه صنعت آب و برق الکترونیک مازندران با حضور 52شرکت تولیدی و صنعتی کشوری و استانی در کیلومتر هفت ساری- نکا درمحل سالن مركزي ايران خودرو گشایش يافت.
چهارمین جشنواره ونمایشگاه صنعت آب و برق مازندران ضمن معرفی تجهیزات و امکانات شرکت ها با هدف مدیریت مصرف انرژی ،بهینه سازی مصرف انرژی ،استفاده از تجهیزات استاندارد تولیدات داخلی ،ارتقاء کیفی تجهیزات صنعت آب و برق ، آموزش و ترویج فرهنگ صحیح مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست از تاریخ 25 تا بیست وهشتم اردیبهشت ماه جاري از ساعت 10 صبح تا ساعت 18 عصرروزهای فوق برای بازدید عموم مردم دایر است.

لوله و اتصالات، دستگاه‌های جوش، لوله‌های پلی‌اتیلن، کنتور آب، تجهیزات تصفیه آب، پمپ‌های شناور و کابل‌های لاستیکی و دستگاه‌های تصفیه آب و همچنین سامانه روشنایی، کلید و پریز، سیم و کابل، ژنراتور و ترانسفورماتور، تابلو برق، برق صنعتی، خدمات فنی و مهندسی،رله‌های حفاظتی، تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق و باطری‌های خورشیدی از تجهیزات و امکانات به نمایش درآمده صنعت آب و برق در این نمایشگاه است.
در این جشنواره ونمایشگاه شرکت های برق منطقه ای مازندران و گلستان، توزیع برق مركز وغرب مازندران ، آب و فاضلاب شهری مازندران ، آب منطقه ای مازندران ،شرکت تعمیرات انتقال نیروی شمال ، برق آرای شمال مشارکت دارند.
مهندس حسین افضلی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان ورئيس شوراي هماهنگي مديران صنعت آب وبرق مازندران در مراسم آغاز به کار این جشنواره ونمایشگاه گفت: وزارت نیرو برای معرفی دستاورد های صنعت آب و برق با هدف توجه به کیفیت و استفاده از تجهیزات استاندارد هر ساله در استان ها نیز نمایشگاه برگزار می کند.
وی اضافه کرد: استقبال شرکت های تولیدی داخلی صنعت آب و برق برای حضور دراين جشنواره ونمایشگاه بیشتر از دوره های قبلی بوده است.
مهندس افضلی تصریح کرد: در این جشنواره ونمایشگاه به دستاوردهای شرکت های داخلی صنعت و شبکه های آب و برق کشور و استفاده از تولیدات این شرکت ها توجه شده و مورد تاکید است.

مهندس حسین افضلی اظهار داشت: برگزاری این جشنواره ونمایشگاه که شامل دستاوردهای مجموعه صنعت آب و برق کشور است چند سالی است که در دستور کار وزارت نیرو قرارگرفته است و امسال نیز این نمایشگاه به‌مانند سالهای پیش در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و شعار سال با محوریت اقدام و عمل برگزارشده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با اشاره به شعار سال؛ اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: مصداق بارز اقتصاد مقاومتی توجه به اقتصاد داخل است.

مهندس افضلی ادامه داد: نمایشگاه صنعت آب و برق با حضور تولیدکنندگان این بخش و به‌منظور ارائه دستاوردهای آنان برگزار شد تا ضمن بهره‌گیری از تجربیات هم ،کیفی بخشی محصولات نیز در دستور کار تولیدکنندگان قرار گیرد و در مجموعه صنعت آب و برق بر لزوم استفاده از تجهیزات داخلی باکیفیت تأکید شده است.

مهندس افضلی بابیان اینکه هرسال با افزایش مصرف برق نسبت به سال قبل آن مواجه هستیم گفت: اگر برای مدیریت مصرف برنامه‌ریزی صورت نگیرد یقیناً" براي تامین مشترکین برق در مازندران وگلستان بامشکلاتی روبرو می‌شویم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، بابیان اینکه امروز صنعت آب و برق به‌عنوان یک صنعت ضروری در کشور نقش‌آفرینی می‌کند افزود: در زندگی امروزی نبود آب و برق توجیه ندارد و بر این اساس مصرف بهینه این انرژی مهم و حیاتی بایستی در دستور کار همه مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

وی بیان داشت: امروزبا توجه به نقش مهم و حیاتی آب و برق در زندگی ، قطعی آب و برق منطقی نیست ، ولی رفتار و فرهنگ مصرف بهینه انرژی همواره مهم است.

وی با اشاره به اینکه لوازم سرمایشی بیشترین مصرف انرژی برق را دارند، بیان داشت: مصرف سه هزارو 700مگاوات بیشترین مصرف برق در یک روز سال قبل در استانهاي مازندران وگلستان بوده است .
مهندس افضلی ادامه داد: اگر شتاب مصرف برق در فصل تابستان سال 94 نسبت به سال 93 را نگیریم، جوابگوي مصرف سال جاری نيستیم.

پست انتقال ۴۰۰ کیلوولت ساری سبب تقویت برق مازندران می شود

مهندس حسین افضلی مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان ورئيس شوراي هماهنگي مديران صنعت آب وبرق مازندران در مراسم آغاز بكار چهارمین جشنواره ونمایشگاه صنعت آب و برق الکترونیک مازندران در کیلومتر هفت ساری- نکا درمحل سالن مركزي ايران خودرو گفت: پست انتقال ۴۰۰ کیلوولت مرکز مازندران باعث تقویت شبکه برق استان مازندران می‌شود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان در ادامه گفت: ایستگاه 400 کیلو ولت مرکز مازندران درحدفاصل ساری - قائمشهر واقع در منطقه ماهفروجک با 720 میلیارد ریال سرمایه گذاری تا یک ماهه آینده به بهره برداری می رسد.
مهندس افضلی ظرفیت این ایستگاه برق را 315*2 مگاولت آمپر اعلام کرد. وگفت : با به مدار آمدن این ایستگاه پرباری ایستگاه 400 کیلوولت نکا و ناریوران بابل از بین می رود و در نتیجه ناپایداری شبکه در مازندران و پاسخگویی خطوط 230 کیلوولت منشعب از نیروگاه نکا نیز کم می شود.
وی تصریح کرد: کاهش تلفات و بهبود ولتاژ شبکه انتقال و فوق توزیع مرکز مازندران ،بهبود پایداری و قابلیت اطمینان شبکه انتقال سراسری و منطقه از اهداف و اثرات اجرایی این پروژه است.

نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور

قیمت برق مصرفی به صورت تصاعدی محاسبه می شود، هر چه میزان مصرف برق بیشتر باشد ، قیمت هر کیلو وات برق مصرفی نیز بیشترخواهد شد