۳ میلیارد تومان برای تعویض مقره های برق در مازندران هزینه شده است

اخبار و رویدادها
1396/02/06 - 14:04
توسط: مدیر سیستم

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان گفت: سه میلیارد تومان برای تعویض مقره های سرامیکی از شبکه های فشار قوی برق هزینه شده است.
مهندس حسین افضلی در نخستین مجمع استانی سلامت مازندران در محل سالن شماره یک استانداری مازندران، با اشاره به حضور شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان در اولین مجمع ملی سلامت کشور و دریافت تندیس سلامت، اظهار کرد: این دستاورد ارزشمندی برای صنعت برق و نقطه عطف یک حرکت جهادی در مسیر توسعه و همکاری مشترک با سایر دستگاه‌های اجرایی برای انتقال این تجربه بوده است.

وی افزود: معتقدیم همه دستگاه‌ها باید در ارتقاء سلامت جامعه مؤثر باشند و خود را مسئول پاسخگویی به مشکلات جامعه بدانند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان، گفت: خوشبختانه در شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان، شورای ارتقاء سلامت شکل گرفته که در تقویم، اهداف و برنامه استراتژیک وارد و نهادینه شده است.

مهندس افضلی در ادامه با اعلام اینکه برای پروژه‌های در دست اجرا شرکت، پیوست سلامت مورد توجه ما است، گفت: یکی از اجزای مهم شبکه‌های فشار قوی مقره ها است که عموماً از جنس سرامیکی است که بعد از تخریب مانند ترکش به همه جا پخش می‌شود و ممکن است در مزارع و زمین‌های شالیزاری موجب جراحت دست و پای کشاورزان شود برای این منظور جایگزینی آن با مقره های کامپوزیتی در دستور کار قرار گرفت و حدود ۳ میلیارد تومان برای این تعویض مقره های سرامیکی از شبکه‌های فشار قوی هزینه شده است که همه این هزینه‌ها به سلامت اجتماع بر می‌گردد و این اقدام با رویکرد توجه به سلامت اجتماعی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان، دیگر اقدامات شرکت را در بخش ارتقاء سلامت برشمرد و افزود: برگزاری کلاس‌های خود مراقبتی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای کارکنان موضوعی بود که در نقشه راه شرکت برجسته دیده شد.

مهندس افضلی در ادامه با بیان اینکه بازتاب برنامه‌های شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان در شرکتتوانیر مورد توجه مدیر عامل شرکت توانیر قرار گرفت و پس از آن همه شرکت‌های صنعت برق را دعوت کردند که در این مقوله وارد شوند، افزود: امیدوارم صنعت برق کشور با رویکرد توجه به سلامت جامعه خدماتی در خور شان مردم ارائه کند.

در ادامه، مهندس موسویون معاون منابع انسانی شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان، با تاکید بر اینکه هیچ طرحی بدون توجه به پیوست سلامت اجرایی نمی شود، گفت: بایستی در همه پروژه‌ها برای سطوح زیردستی خود بحث سلامت را در نظر گرفت و پرسشگری در حوزه سلامت را سرلوحه کارهای خود قرار دهند تا از این رهگذر مدیران ومسئولین دستگاههای اجرایی مبتوانند با صرف همت وتلاش خود ومعطوف نمودن اقدامات وبرنامه های حوزه تحت سرپرستی خویش درامر ارتقای سلامت جامعه در ردیف خیرین سلامت قرار گیرند.

بازدید: 91