5 پروژه برق رسانی دربخش انتقال وفوق توزیع دراستان گلستان افتتاح و به بهره برداری رسید

اخبار و رویدادها
1395/11/19 - 11:33
توسط: مدیر سیستم

با حضور مهندس حسین افضلی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان ، دکتر حسینی فرماندار گرگان ، مهندس نصیری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان ، مهندس دشتیان معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری گرگان و مهندس قوانلو مدیرکل صنعت،معدن و تجارت گلستان 5 پروژه برق فشار قوی در استان گلستان افتتاح و بهره برداری رسید.

همزمان با ششمین روز از ایام ا... دهه مبارک فجر 5 پروژه برق فشار قوی با اعتباری بالغ بر 171012 میلیون ریال در استان گلستان به بهره برداری رسید .

مهندس حسین افضلی مدیرعامل برق منطقه‌ای گلستان و مازندران در آیین افتتاحیه این پروژه ها گفت: پروژه هایی که در استان گلستان افتتاح می شوند نقش مؤثری در زندگی مردم جامعه و تمامی بخش‌های صنعتی استان دارد چرا که این پنج پروژه زیرساخت شرکت برق را تشکیل می‌دهند.

مهندس حسین افضلی افزود: گرچه مصرف برق در گلستان رشد بالایی داشته اما خوشبختانه در این زمینه خاموشی نداشتیم، ولی با توجه به رشد مصرف برق باید برای جلوگیری از افت ولتاژ و خاموشی پروژه هایی را تعریف و به مرحله بهره برداری برسانیم.

مهندس افضلی افزود: با جذب سرمایه گذار در شهر مراوه تپه نخستین نیروگاه برق تولید پراکنده گلستان با ظرفیت 16مگاوات در این شهر ساخته می شود.

وی تصریح کرد: هشت مگاوات تجهیزات اولیه مورد نیاز این نیروگاه خریداری شده و به زودی توسط پیمانکار نصب می شود و با راه اندازی این نیروگاه مشکل افت فشار برق این شهرستان برطرف می شود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان به پروژه های این شرکت در ایام ا... دهه فجر اشاره کرد و گفت: در دهه فجر سالجاری با اعتباری بالغ بر171012 میلیون ریال 5 پروژه برق رسانی در بخش های انتقال و فوق توزیع در استان گلستان افتتاح و به بهره برداری می رسد .

وی خط دومداره 63 کیلو ولت تغذیه کننده پست دلند به طول 10 کیلومتر مدار با اعتباری بالغ بر 20000میلیون ریال، افزایش ظرفیت ایستگاه 230گرگان از 340 مگاولت آمپر به 410 مگاولت آمپر (به میزان 70مگاولت آمپر) با اعتباری بالغ بر 72300 میلیون ریال، افزایش ظرفیت ایستگاه فوق توزیع آزادشهر از 70 مگاولت آمپر به 80 مگاولت آمپر (به میزان 10 مگاولت آمپر) با اعتباری بالغ بر 20000 میلیون ریال، پروژه ایستگاه فوق توزیع کمپکت گالیکش به ظرفیت 30 مگاولت آمپر با اعتباری بالغ بر 21712 میلیون ریال، خط چهار مداره 63 کیلو ولت علی آباد 400 - علی آباد 1 به طول 16 کیلومتر مدار با اعتباری بالغ بر 37000 میلیون ریال را از پروژه های قابل بهره برداری این شرکت در ایام ا... دهه فجردر استان گلستان اعلام کرد.


وی افزود: با افزایش ظرفیت در ایستگاه 230کیلو ولت گرگان شهروندان ،صنعتگران وکشاورزان بهبود ولتاژ و تأمین برق مستمر و افزایش قابلیت اطمینان و بهبود پایداری شبکه را شاهد خواهند بود .

دکترحسینی فرماندار گرگان هم در این مراسم گفت: طی ۳۷ سال که از انقلاب گذشته میزان نفوذ برق در گلستان و کشور با دوران قبل از انقلاب قابل‌مقایسه نیست.

وی افزود: برق در بخش کشاورزی که مولد اقتصاد بوده و در بخش صنعت نقش مهمی دارد و همیشه یک پای ثابت مدیریت بحران برق است.

وی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم شرایط را برای بهره‌برداران از برق به‌گونه‌ای فراهم کنیم که اگر زمانی هرچند کوتاه برق قطع شد و شرایط اضطراری پیش آمد این صنایع برای مدت هرچند کوتاه از جایگزین برق استفاده کنند.

مهندس نصیری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان هم در این مراسم گفت: صنعت برق صنعت زیربنایی بوده و در راستای تأمین برق مطمئن و پایدار مردم و مشترکین کارهایی باید انجام شود که برق مطمئن و پایدار به‌صورت خوب و باکیفیت به دست مشترکان برسد.

مهندس نصیری با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در بخش صنعت باید انجام شود، افزود: در بخش انتقال برق باید اقداماتی انجام شود که برق شهر و روستاها به شکل پایدار برقرارباشد.

بازدید: 118